استراتژی بازی در اتاق فرار

اتاق فرار بازی دشواری است، تعداد بسیاری از گروه‌ها موفق به فرار نمی‌شوند. این بدان معنی نیست که مردم برای حل مسائل هوش کافی ندارند، بلکه این موضوع مربوط به استراتژی بازی است. ما اولین بازی اتاق فرارمون را به یاد داریم ، ۱۵ دقیقه در مورد چیزی که قرار بود انجام بدهیم فکر می‌کردیم، کاملاً گیج شده بودیم. نیازی به گفتن نیست که در آن بازی ما پیروز نشدیم. اما همانطور که اتاق‌های بیشتری را بازی می‌کردیم، شروع به طراحی استراتژی خاصی کردیم که واقعاً مفید واقع شد. اتاق فرار واقعاً سخت نیست، شما فقط باید بدانید که چه کاری باید انجام دهید و آن را چگونه انجام دهید. در اینجا نکاتی را به منظور عملکرد بهتر بازیکنان در اتاق فرار اشاره می‌کنیم تا از این به بعد، با اتخاذ استراتژی مورد نظر خود، فرار راحت‌ و لذت‌بخشی را تجربه کنید.

 

  1. آشنایی قابل قبول با هم‌تیمی‌ها

اعضای تیم چیزی نیست که ما برای شما انتخاب کنیم، این چیزی است که شما بهتر از هر کسی می‌دانید. شما می‌خواهید با یک گروه خوب بازی کنید و این لزوماً به معنی یافتن یک دسته از افراد باهوش نیست. شما می‌خواهید با افرادی که با آن‌ها راحت هستید بازی کنید. چه کسانی در اتاق با این شرایط مناسب تیم شما هستند؟ بنابراین برای انتخاب تیم، بهتر است افرادی را انتخاب کنید که با آن‌ها هماهنگ هستید و از دوستان و آشنایان شما هستند. اگر واقعاً همچین افرادی را در اطراف خود پیدا نکردید آنوقت به سراغ صفحاتی که برای شما تیم‌سازی می‌کنند بروید.

  1. سر وقت به محل اتاق فرار برسید

دلیل این کار ساده است. شما می خواهید انرژی ذهنی خود را در “اتاق” صرف کنید تا بتوانید در آن برنده باشید. این اتاق‌ها می‌توانند کل انرژی ذهنی شما را تخلیه کنند. شما دیر می‌کنید و در حال جستجو برای جای پارک هستید در حالی که از اتاق فرار تماس می‌گیرند و از شما سؤال می‌پرسند که کجا هستید؟! و همین می‌شود که تمرکز و انرژی شما به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. هنگامی که وارد اتاق می‌شوید باید تازه نفس باشید، باید آماده غلبه بر اتاق باشید! بنابراین، رزرو خود را چند روز قبل انجام دهید ، و رأس ساعت مقرر در محل حضور پیدا کنید .

  1. با نگرش مثبت وارد شوید

مثبت بودن بسیار موثر است ! نگران نباشید، با اعتماد به نفس، انتظار داشته باشید که موفق شوید. درگیر چالش‌های اتاق شوید. به مدت چند دقیقه روی هر موضوعی فکر کنید، اصلا به این فکر نکنید که گیر افتاده اید و نا امید نشوید. همچنین با گروه خود در ارتباط باشید. اگر با غریبه ها بازی می کنید، خودتان را معرفی کنید و با یکدیگر آشنا شوید. همه شما با یک هدف مشترک آنجا هستید ، بنابراین دوستانه، هیجان زده و مفید باشید.

  1. تعداد بازیکنان کمتر از حداکثر تعداد مجاز

وقتی تعداد شما در بازی بسیار زیاد و به اندازه حداکثر تعداد مجاز برای بازی باشد، فضای کمتری برای فعالیت دارید، ممکن است فقط تعدادی از بازیکنان در حل معماها درگیر شوند، سرعت حل معماها و پیش رفتِ بازی معمولاً کاهش می‌یابد. عموماً توصیه می‌شود که تعداد بازیکنان ۵۰ تا ۷۰ درصد حداکثر ظرفیت مجاز باشد.

  1. اگر از عهده‌ی کاری برنمی‌آیید، آن را به یکی از هم‌تیمی‌های خود بسپارید

اگر برای مدت طولانی به یک معما خیره شدید و متوجه شدید که ایده‌ای برای حل آن ندارید، از یکی از هم‌تیمی‌های خود کمک بگیرید و خودتان به نشانه‌های دیگر توجه کنید. در اینصورت، مطمئن می‌شوید که معمایی فراموش نخواهد شد. اگر دیگر هم‌تیمی‎‌ها هم راه‌حلی برای معما پیدا نکردند، به این معناست که هنوز سرنخ‌ها و اطلاعات لازم را برای حل