سن بازیکنان اتاق فرار

مطمئن نیستم که کسی آمار دقیقی داشته باشد. اما تجربه شگفت انگیز سه ساله ما نشان داده که محدوده سنی شرکت کنندگان در بازی اتاق فرار از ۸ ساله هست تا۷۰ سال که محدودیت آن به سناریو و ژانر بازی نیز بستگی دارد.

با توجه با آمار حدودی بدست آمده از مجموعه اتاق فرارهای موجود، درصد تخمینی شرکت‌کنندگان اتاق فرار در محدوده‌های سنی مختلف عبارتند از:

  • ۱۴ درصد کمتر از ۱۸ سال
  • ۲۰ درصد از ۱۸ تا ۲۵ سال
  • ۲۷ درصد از ۲۵ تا ۳۰ سال
  • ۲۴ درصد از ۳۰ تا ۴۴ سال
  • ۱۵ درصد بیشتر از ۴۵ سال

از آنجایی که بازی‌ها نیز مانند فیلم‌ها می‌توانند به نوبه خود تاثیرات منفی و حتی مخربی را بر مخاطبان خود داشته باشند، طراحان اتاق فرار نیز در مشخص کردن محدوده سنی با توجه به ژانر و سناریوی بازی به خصوص برای کودکان و نوجوانان دقت کافی را داشته اند و همیشه آن را یادآور می شوند.

اگر اتاق فرار برای بچه‌های زیر ۱۶ سال طراحی شده باشد صاحبین مجموعه‌ها باید منتظر آن باشند تا والدین بچه‌ها به سراغشان بیایند، زیرا والدین همیشه به دنبال چیزهای جالب و سرگرم‌کننده برای آن‌ها هستند. سنی که بچه‌ها بیشتر درگیر معما می‌شوند بالای ۹ سال هست، معمولاً زیر ۹ سال، پس از گذشت لحظاتی از بازی، بچه دچار خستگی و بی‌حوصلگی می‌شود. اگر اتاق فرار ترسناک یا دلهره‌آور باشد احتمالاً با بسیاری از افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال روبرو خواهیم بود چون این افراد به دنبال آدرنالین بیشتری هستند. بازی‌هایی که سناریوی لطیف‌تری دارند، قابل توجه افراد بالای ۳۵ سال هستند که معمولاً با فرزندان خود مراجعه می‌کنند.