چرا اتاق فرار به یک شوق جهانی تبدیل شده است

بیشتر ما زندگی شلوغی را تجربه می‌کنیم و درگیر مسائل مختلف روزمره هستیم. از طرف دیگر، اتاق‌های فرار به ما این امکان را می‌دهد که از مسائل روزمره خود دور شویم و در نقش یک شخصیت خاص، تجربه جدید و جذابی را به دست آوریم مثلاً شخصیت یک کتاب یا فیلم. این بازی معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد اما تجربه بی‌نظیر و همه‌جانبه اتاق‌های فرار، مردم را به واقعیت متفاوتی سوق می‌دهد. اینکه آیا شما از یک آخرالزمان زامبی، یک زندان یا یک سفینه فضایی در یک کهکشان دورتر فرار می‌کنید، یک تجربه خاص و باورنکردنی خواهد بود که باعث ایجاد شوق در زندگی شما می‌شود که تا هفته‌ها و ماه‌ها می‌توانید راجع به آن با دوستان و هم‌تیمی‌های خود صحبت کنید.

اتاق‌های فرار تجربه‌ای فراتر از بازی‌های ویدیویی است. به‌جای اینکه فقط به صفحه‌نمایش کامپیوتر یا تلویزیون خیره شویم، به‌صورت واقعی در یک داستان قرار می‌گیریم و در فعالیت‌های ذهنی و فیزیکی شرکت می‌کنیم.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت اتاق‌های فرار، عشق ذاتی انسان‌ها به بازی‌هاست. بازی کردن، برنده شدن، غنیمت و پاداش به دست آوردن و موفقیت همیشه برای افراد خوشایند است. تلاش برای پیروزی در طبیعت انسان است. اتاق‌های فرار نیز از تمایل انسان به کنجکاوی سود می‌برند. ما کنجکاو و ماجراجو به دنیا آمده‌ایم و کشف و حل اسرار در خون ماست. به همین دلیل جای تعجب ندارد که بسیاری از افراد به اتاق فرار جذب می‌شوند.

اتاق‌های فرار به ما این امکان را می‌دهد که در قالب یک تیم به ماجراجویی بپردازیم. کار تیمی، احساس اعتمادبه‌نفس و کشف رازهای حل‌نشده از مواردی هستند که افراد را به‌شدت جذب اتاق ‌فرار می‌کنند. اتاق‌های فرار بدون توجه به جنسیت، سن یا پیشینه برای هرکسی می‌تواند جذاب باشد و نیازی به دانش و صلاحیت خاصی ندارد.