چرا اتاق های فرار بسیار محبوب هستند؟

بیشتر ما زندگی شلوغی را تجربه می کنیم که برای یافتن وقت برای کار ، تحصیل ، مراقبت از بچه ها و غیره تلاش می کنیم. هرکدام از ما وظایف روزمره ای برای مقابله با آنها داریم. از طرف دیگر اتاقهای فرار به ما این امکان را می دهد که از کارهای روزمره خود خارج شویم و تجربه کنیم که دوست دارد فرد دیگری باشد – مثلاً یک کتاب یا شخصیت فیلم. این بازی تنها حدود یک ساعت طول می کشد اما تجربه بی نظیر و همه جانبه اتاق های فرار ، مردم را به واقعیت متفاوتی سوق می دهد. این که آیا شما از یک آخرالزمان زامبی ، یک زندان یا یک سفینه فضایی در یک کهکشان دورتر فرار می کنید ، فرار می کنید ، یک تجربه خارق العاده و باورنکردنی باعث ایجاد ادویه به زندگی شما می شود.

اتاق های فرار بسیار بیشتر از بازی های ویدیویی ساده است که در واقعیت مجازی اتفاق می افتد. به جای اینکه فقط به صفحه نمایش کامپیوتر خیره شویم ، ما در واقع کاری انجام می دهیم و در کارهای فکری یا بدنی شرکت می کنیم.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت اتاق های فرار ، عشق بی نهایت ما به بازی ها است. بازی کردن و برنده شدن ، احساس پاداش و موفقیت حاصل می شود. مثلاً ورزش کنید. تلاش برای پیروزی در طبیعت آدمی بوده است. ما از ستایش و پاداش چیزی لذت می بریم.

اتاقهای فرار نیز از تمایل انسان به کنجکاوی سود می برند. ما کنجکاو به دنیا آمده ایم و کشف و حل اسرار در خون ماست. با فهمیدن مشکل ، احساس خوبی نسبت به خودمان داریم. به همین دلیل جای تعجب ندارد که بسیاری از افراد “معتاد” به اتاق فرار تبدیل شوند و برای حل اسرار بیشتر به خانه بازگردند.

اتاق های فرار به ما این امکان را می دهد که احساس مهم کنیم و در یک تیم باشیم. کار تیمی ، احساس اعتماد به نفس و رازهای حل نشده برخی مواردی هستند که افراد را به شدت جذب می کنند. اتاقهای فرار بدون توجه به جنس ، سن یا پیشینه برای هر کسی خوب است و نیازی به دانش و صلاحیت خاصی ندارد.

آیا اکنون یکی از اتاق های فرار را امتحان کرده اید؟